Velká premiéra

22. září 2018 v 12:47 | Ještěrka
A už je to tady zas...

Když se blíží premiéra všeobecné napětí značně stoupá. A pak nastane ten slavný večer, do divadla se sjede spoustu známých lidí a ze všech konečně opadne nervozita posledních dní. I my měli včera slavnostní velkou premiéru. My, jako uvaděči, jsme měli možnost jít už ve čtvrtek na generálku, takže jsme zhruba věděli, o čem představení je a jak je dlouhé. Musím říct, že je to jedno z nejlepších představení, které jsem tam do teď viděla.
V ten slavnostní den jsme měli sraz v 17:50, aby jsme stihli všechno nachystat. Uklidili jsme šatnu a sál a potom jsme už čekali na první diváky. Sešlo se jich tam opravdu hodně, že se nám skoro nevlezli do sálu. A na začátku se stal první průšvih. Tak nějak jsme zapomněli zhasnout světla na schodech a ve foyer, takže naše šéfová dostala vynadáno. Po začátku představení jsme chystali občerstvení pro herce a na afterparty, která probíhala venku. Mazali jsme chlebíčky, jeden z nás zašel koupit nachos, připravili jsme pivo a rozlili víno. Nakonec jsme si rozdělili velké množství dárků, které prý není na premiéře nijak neobvyklé. Každý z nás měl 2-3 herce a dvě holky měli květiny pro herce a pro kompany, které bylo tvořené studenty vysoké umělecké školy. Byla jsem hrozně nervózní; sice ty lidi už nějaký čas znám, ale pořád to bylo porpvé, co jsem někomu z nich něco předávala. Dohromady nás tam bylo 7 uvaděčů s tím, že jeden musel zůstat v šatně.
Po předání darů a po proslovu režiséra se většina diváků přesunula na již zmíněnou afterparty (ta je u nás pro všechny, ne jenom pro VIP hosty), která podle všeho trvala až do brzkých ranních hodin, nebo odešla pryč. Já jsem odešla kolem půl jedenácté, protože jsem potřebovala stihnout poslední tramvaj. Zbylí asi 3 lidi, co tam zůstali, odcházeli kolem jedenácté.

Toliko ke slavnostní premiéře našeho divadla. Když si tak čtu předešlé řádky, děkuji v duchu Bohu, že mi umožnil pracovat tam, kde pracuju. Je to tam totiž skvělé!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mushroom Mushroom | Web | 23. září 2018 v 14:15 | Reagovat

To zní skoro jako práce snů. U nás v divadle jako uvaděčky pracují skoro samé důchodkyně aby si trochu přivydělaly a vlastně mě nikdy nenapadlo o takové brigádě uvažovat. Každopádně premiéry musí být úžasné, já nikdy na žádné nebyla. Chodím ale pravidelně na silvestrovská představení, kde herci pronášejí novoroční přípitek a má to také skvělou atmosféru :-)

2 Ještěrka Ještěrka | 23. září 2018 v 17:04 | Reagovat

[1]: Pro mě je to práce snů. U nás v divadle je hodně mladý uvaděčský kolektiv, ale je pravda, že v mnoha divadlech jsem viděla, jako uvaděčky, hlavně důchodkyně.
Mimochodem máš hodně hezký blog a podle popisu máme hodně podobnou povahu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama